2 Hokejmarket Skalica 7
3 HBC Alpiq Kladno 3
4 Klagenfurt 0

titulka

skalica obervilHBK Hokejmarket Skalica – Oberwil Rebells 3:4 s.n. (0:0, 1:3, 0:1), góly: 20.Zelenka (Patinka), 32.Janáč (Škadra, Válek) – 17.Hildreth (Stucki), 22.Hildreth (Stucki, Hackett), 28.Hildreth

Skalica, ako minuloročný vicemajster, nastúpila na prvý zápas na Svetovom pohári proti Oberwil Rebells. Diváci videli v prvej časti veľmi aktívny hokejbal so šancami na oboch stranách, ale na úvodný gól si museli počkať až do druhej tretiny. V nej otvárali skóre hráči švajčiarskeho tímu. Skalica ešte dokázala vyrovnať, ale do konca druhej časti Oberwil veľmi dobrou hrou zvýšil na 1:3. V poslednej tretine Janáč presnou strelou dával Skaličanom ešte nádej. Oberwil dokázal streliť aj štvrtý gól, ale bolo to až po odpískaní trestu na švajčiarskeho hráča a gól nemohol platiť. Skalica v závere odvolala brankára a v hre o jedného hráča naviac vyrovnala. Keďže stretnutie skončilo po riadnom hracom čase remízou, nasledovali samostatné nájazdy. V nich bol úspešný iba hráč Oberwilu Andrew Hildreth. Oberwil teda zvíťazil 3:4 po nájazdoch.